kas mu mure kuulub neuroloogia valdkonda. 14.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 35.aaastane.Harrastan militaarset ekstreemsporti ja iga võistlus lõpeb umb.3km lõpusirgega,mis tuleb läbida täisvarustusega (umb.15.kg).Igal sellisel lõpujooksul hakkan ma öökima(ma ei oksenda-lihtsalt öögin).Olen tegelenud spordiga kogu teadliku elu,kuid sellist asja pole varem esinenud.Tuttav parameedik soovitas küsida perearstilt saatekiri kompuuter-uuringutele(arvas,et aju ei saa mingil põhjusel piisavalt hapnikku)kuid perearst arvas,et probleem on selles,et ma suitsetan.Kuna hobist on saanud minu elustiil,siis jätsin suitsetamise päeva pealt maha.Muutusi pole see ikka toonud.
Probleem hakkas kaks aastat tagasi ja suitsetamisest loobusin 8-kuud tagasi.Kas asi võib olla üleväsimusest(sest võistluse pikkus on ca 24 h) või on probleem milleski muus.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ei ole tegu neuroloogilise probleemigaq. Võiks küsida kopsuarsti arvamist.