Seos põskkoopa ja peaaju haiguste vahel 15.04.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul paremas maksillaarsiinuse põhjas 5mm diameertiga luukanal mis jäänud sinna 2006 a väljatõmmatud hambast, see hakkas 2015 aasta algusest põletikke andma ja selle tulemusel kasvas sinna peale, põskkoopa põhja 2cm suurune tsüst. Tsüst asub all, seal kus on hambad, mitte üleval. Suurt ja mädast põletikku seal ei ole, samuti on otsmikukoopad puhtad, kui uskuda 21 märtsi kompuutertomograafia raportit. Tsüsti lähen 6 mail regionaalhaiglasse opereerima. Aga üleeile hakkas luukanal kergelt valutama ja see valu muutus 2 ööpäeva jooksul peavaluks. Peavalu polnud mitte eriti tugev, aga oli püsiv, eriti andis tunda pead raputades. Ja eriti öösel. Peavalu taandus täna öösel, jõin palju vett ja võtsin ühe tableti Augmentin antibiootikumi. Praegu on ebamäärane nõrkus, muid kaebusi pole. Mul pole teada, miks peavalu tekkis. Öelge palun, kas mul tuleks neuroloogilise poole pealt millegagi arvestada, kui lähen tsüsti opereerima? On sellisel operatsioonil mingi seos võimalike neuroloogiliste tüsistustega? Või on need kaks eraldiseisvat valdkonda, otsene seos puudub?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tsüst ilmselt ei põhjusta närvivalusid, küll aga võib aeg ajalt ägeneda krooniline põskkoopa põletik sealt tulenevaga. Kui hammas on eemaldatud, siis tsüstioperatsioon tavaliselt neuroloogilisi probleeme ei põhjusta.

Dr. Ain Pajos