Lapsel käed värisevad 14.06.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr Pajos!

Poisslapsel, hetkel 12a, värisevad käed. Algas üsna märkamatult paar aastat tagasi. Eriti ilmneb, kui on vaja näiteks paelu siduda vms käelist täpsust nõudval tegevusel. Kui palun käed ette sirutada, siis värisevad sõrmed ja tõmblevad kergelt ka õlavarre musklid.
Nüüd kinnitab, et segab juba ka veidi kirjutamist koolis.
Poeg on väga aktiivne sportlane, jalgpallur. 5 h nädalas treeningud+ liigamängud, turniirid ja igaõhtused jalgpallimängud sõpradega. Koolis veel lisaks eraldi kehaline kasvatus, jalgpall ja natuke kergejõustikku.
Millekski sundinud last ei ole. Soovib ise sporti teha, jaksab ja jõuab kenasti. Veri on eilse seisuga täiesti korras. Igaks juhuks said ka tsöliaakia proovid tehtud, kuna gluteenitalumatust esineb lähisugulastel. Ka need olid korras.
Tänan Teid ja ilusat suve jätku!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist perekondliku treemoriga, mis avaldub tavaliselt noorukieas, kuid võib alata ka varem. See ei ole Parkinsoni haigus, mis võib põhjustada raske puude. Soovitav on jätkata sportimist. Vanemaks saades tulevad kõne alla ka ravimid, millede kasutamine surub värina maha, kuid ei ravi seda välja.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos