Haiguse diagnoosi täpsustamine 31.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mu abikaasal (50.aastane)oli kaks kuud tagasi selline olukord, et tal hakkas autos sõidu ajal pea ringlema,nii, et ta ei suutnud edasi sõita. Veidi aja möödudes sai ta sõitu jätkata, kuid tund hiljem kordus see uuesti ja pea ringlusele lisandus oksendamine. Püsti tõusta ja pead liigutada enam ei saanud. Kiirabi viis ta PERH-i , kus ta oli nädala. Ravimitena võttis ta seal Betaserci. Tehti ka pea komuutertomograafia, mille järgi peas midagi halba ei olevat. Samas ta kurtis veidi tuima peavalu. Pärast haiglat oli ta peaaegu 2 kuud kodus haiguslehel, nüüd on juba nädala tööl, kuid enesetunne ei ole veel selline, millega rahul võiks olla. Sellel samal ajal avastati tal ka kõrgenenud vererõhk, mille vastu võtab ta rohtusid. Täpset diagnoosi meile öeldud ei ole ja me ei tea, millest selline olukord tekkida võis.
Kas te oskate öelda sellise seletuse põhjal, millega võiks tegu olla? Kas Te võtate ambulatoorselt vastu ja kas sellisel juhul võime registreeruda Teie vastuvõtule (abikaasal on saatekiri perearsti poolt neuroloogi konsultatsioonile olemas).
Jään ootama Teie vastust!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline on häire kõrvas asuvas tasakaaluorganis. Võimalik on aga ka verevarustushäire peaajus. Mõlemal juhul on ravi võimalik.
helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

vaktsineerimine

Kas sclerosis multiplexi diagnoosiga tohib vaktsineerida puugi vastu.Ega see ei kutsu ägenemist esile. Aitäh!

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Miks te ei küsi seda ometi diagnoosi ja ravi määranud arsti käest? Palju oleneb haiguse faasist.
Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: