Carbamazepini 11.05.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Ma olen 15. aastane ja mu isa sai sellist rohtu mille nimi oli umbkaudu carbamazepini. Mu isal pidavat olema ka kasvaja kopsus ja ka ajus. Tahaksin veel teada, et ega see päritav pole, sest mu isa kukkus pidevalt kokku ja tal olid jubedad valud, kuni ta ei suutnud neid taluda ja poos end üles.
Ma tõesti tahaksin teada mis rohud need on ja ega kasvajad päritavad pole.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on epilepsiarohuga mida kasutatakse hoogude ärahoidmiseks. Hoogude põhjuseks seega ajukasvaja. Ajukasvaja ei ole päritav.

Dr. Ain Pajos