Mure peavaluga 23.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

loodan, et leiate aega vastata mu küsimusele, kuna olen mures.
Nimelt ärkan mõnikord hommikul üles peavalu pärast, st hommikul ärgates pea valutab ja on nõrk olla. Pohmell ei ole, kuna alkoholi ei joo. Samas valutab pea umbes 2x nädalas. Aga muretsema paneb mind see, et miks on ärgates peavalu? Ja käed jalad oleksid ka nagu nõrgad, aga paari tunni pärast hakkab parem, ent peavalu pärat pean rohtu võtma. Sama kui pea valutab, siis on tunda nagu ka rõhku peas.

Käisin neuroloogi juures, kes arvas, et midagi pole ( küsitluse teel ja pidin tasakaalus seisma).
Kunagi 12 aastaselt olid mul kord kuus või natuke harvem selllised peavalud, mis algasid hmmikul, läksid väga tugevaks ning siis hakkas süda läikima ja oksendasin. Ja õhtuks oli parem, aga terve päeva kestis.

Lugesin kuskilt, et hommikune peavalu võib olla peakasvaja tunnuseks, olen nüüd nii mures.Olen ju 25a, aga ega siis haigus vanust ei küsi.

Tänades ja ilusat jõuluaega soovides,

Hedi

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist päriliku kalduvusega hootistele peavaludele - migreen. Peavalu sageli hommikul on siin iseloomulik. Püüdke võtta nt. paratsetamooli 500 mg kohe peavalu alguses, sageli see katkestab hoo. Kui valud ei anna järele tuleb külastada neuroloogi.

Dr.Ain Pajos