Põrutus 19.11.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Sattusin nädal tagasi liiklusõnnetusse, kus auto sõitis päris kiiresti küljelt sisse. Tundsin valu ülaseljas (abaluude piirkonnas). Traumapunktis tehti röntgenipildid, luumurde ega midagi ei olnud, öeldi, et vaid põrutused. Nädal aega hiljem valutab vasaku abaluu piirkond, vahel 2 abaluud vahelt, vahel vaskult küljelt õlapiirkonnast ning vasak käsi (löök tuli vasakult). Eriti annab tunda siis, kui naerda, sügavalt hingata või vasaku käega midagi tõsta ja öösiti. Kas see on normaalne ja kaua valu kesta võib? Kui valu üle ei lähe, siis kas ja millal peaksin pöörduma arsti poole?

Aitäh Teile!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põrutusega seotud valu kestab tavaliselt 2-3 nädalat ja möödub iseenesest. Kui valu püsib kauem on võimalik närviärritus ja tuleks pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos