Ajutegevust stimuleerivad toonikud, tabletid jms. 14.11.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kuna apteekides on laialdaselt müügil ajutegevust stimuleerivad toonikud, tablette jms, siis tekkis küsimus, kas pingelisel perioodil (lühiajalisel tarvitamisel näiteks 2 või 3 nädalat) võiks ka tegelikult kasu olla? Millised ained üldse stimuleerivad ajutegevust? Internetist kättesaadava info põhjal peaks need olema kaltsium, tauriin ning guarana.
Poodides müüdavad nn. energiajoogid sisaldavad põhiliselt tauriini, kofeiini ning vähemal määral ka muid vitamiine. Kas on samuti tegu ajutegevust ning õppimist stimuleerivate ainetega?

t. Tarmo (23.a, mees)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pingelisel stressiperioodil toonikumide kasutamisel järgnevad sageli probleemid närvisüsteemi regulatsioonihäiretena. Kasutada tuleks neid harva ja erandjuhtudel.

Dr. Ain Pajos