Hematoom 22.01.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu pojal oli kukkumise tagajärjel ajutrauma. Trauma raskuse tõttu otsustati saata Tallinna Kiirabihaiglasse. Diagnoositi koljumõra ja 3 cm paksune epiduraalne hematoom. Operatsioon läks hästi ja enam ei usugi, et oli võimalik teistsugune lõpplahendus. Paranemine toimus ruttu:5 päeva pärast oppi sai koju. Aga mure on niisugune:siiani tunneb ta aegajalt nagu süda "läheks pahaks" ja tahaks oksendada. See möödub kiiresti. Kas on võimalik , et ilmneb veel tüsistusi? Kuidas märgata? Poeg on noor(22a), tugev ja eelnevalt tõsiseid haigusi põdenud pole. Aega on möödunud pea 2 kuud ja kõik tundub normis olevat. Ka ei ole teada suguvõsas päritavaid haigusi(epilepsia)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Operatsioon oli elupäästev kuid ajukahjustus töenäoliselt jäi. Kui probleem püsib soovitan tulla EEG uuringule ja vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos