kohinad 14.05.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu probleem: Olen 54 aastane naine, viimasel aastal on mul peas lakkamatud kohinad, meenutavas undamist telefoniliinides. Pea oleks nagu raske, vähemalt tunnen pea olemasolu kogu aeg; peavalu esineb suhteliselt sagedasti, kuigi peavalud ja migreenihood (viimased praeguseks küll ilmselt taandumistunnustega) on mind alati saatnud. LOR arst midagi ei leidnud, polikliiniku sisearsti visiidi tulemus: kõrge kolesterool, midagi 6 ümber. Nüüdseks olen söönud mitmeid originaale stugerooni (1-2 tabletti päevas, kuid mitte väga regulaarselt) ja peavalude puhul aspiriini. Kui palju seda stugerooni võib inimene üldse kasutada? Ja kui ma tulemusi eriti ei näe, kas jätkata?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Stugerooniga jätkata ei ole mõtet. Kahin kõrvades võib viidata kuulmisnärvide algavale kahjustusele mille põhjstajateks võivad olla ainevahetushäired nt. suhkrutõbi; kõrgenenud vererõhk koos kõrge kolesterooliga võib põhjustada närvide verevarustushäireid; varasem töö mürarikkas keskkonnas jne. Sageli ei ole aga võimalik põhjust selgitada. Ohtlik ei ole mitte kahin kõrvus vaid reaktsioon (kestev stress) sellele mis võib põhjustada depressiooniseisundi.

Viimase ravi võib vaigistada ka kahina.

Dr. Ain Pajos