Rasedus ja trihhomonoos 18.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Rasedusega võetud analüüsidest selgus, et mul on trihhomonoos ja mükoplasmoos. Ise ma mingeid kaebusi ei tunne, ühtegi sümptomi pole. Hetkel olen 25 nädalat rase. Kuna mul ühtegi sümptomi pole, kas võiksin analüüsi korrata, et olla kindel, et mul need haigustekitajad on? Raviks määrati Metronidazol ja Sumamed, kas rasedusega on need ravimid ohutud võtta?
Olen väga mures, kas kuidagi need ravimid või haigustekitajad lootele ohtlikud pole.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on alati võimalus analüüse korrata. Vastused tulevad kiiresti ja kui need siiski näitavad vastavaid haigusi, siis on kindlasti vajalik ravikuurid teha koos partneriga. Tegemist on suguhaigustega. Ravimeid võtate mõlemad partneriga ja kindlasti ei tohi ravikuuri ajal vahekorras olla. Ravimid lootele ohtlikud ei ole. Ohtlik on ravimata põletikud, mis võivad põhjustada enneaegset sünnitust, üsasisest põletikku jm.
Kui olete ravimid ära võtnud, siis ravijärgne kontroll on soovitav 3-4 nädala pärast.