Nõrgalt positiivne klamüüdia laboritulemus 16.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Millest tuleneb nõrgalt positiivne klamüüdia laboritulemus? Isegi kui teine teist negatiivne, miks üldse juhtub, et näitab nõrgalt pos ja teine neg?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Labori testi tulemus nõrgalt positiivne võib tähendada positiivset kui ka negaiivset vastust. Negatiivne kordustest kinnitab negatiivse tulemuse. Soovitan helistada konkreetsesse laborisse selgituse saamiseks. Minu enda praktikas pole labor kunagi andnud klamüüdia testi vastuseks "nõrgalt positiivne".
Heade soovidega,
Katrin Seidelberg