Mure põiega 02.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Tunnen juba kolmandat nädat uriini avas ja põies ebamugavustunnet. Urineerides valus ei ole ja ei saaks öelda, et käin tavalisest tihedamini wc-vahet.
Uriiniavas on selline tunne nagu "õhetaks". Suguelu elan kindla partneriga.
Sai käidud perearsti juures kus uriini analüüs põletikku ei näidanud. Tegin ka klamüüdia kiirtesti, mis oli negatiivne. Perearst suunas günekoloogile. Läbivaatusel ei olnud midagi ebatavalist. Voolus korras ja UH-ga põletikku ei olnud näha. Tehti ka suguhaiguste analüüsid ja kirjutati välja profülaktilises mõttes Sumamed 500. Ravi on kestnud kolm päeva, kuid sümptomid ei taandu.
Olen väga mures. Kas tegu võib olla kusitisündroomiga?
Tänan :)

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil analüüsid on kõik korras, siis ägedat põletikku ei ole ja tegemist võib olla liiga happelise keskkonnaga tupes ja/või uriinis, kusiti ärritusega. Jooge rohkelt vedelikku ( vesi, mineraalvesi, taimeteed; vältige kohvi, magusaid mahlu, alkoholi), sobivad probiootikumid ( kuseteede suhtes hea variant nt. Karpalact), sööge vähem magusat-nisujahutooteid. Pesemiseks lihtsalt vesi või probiootikumidega intiimgeel. Vahekorras võib vajadusel kasutada neutraalset libestit. Kui armastate jalgrattaga sõita, siis võiks seda praegu vältida.