valu kusitis urineerimisel 26.10.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Arvan, et mul on krooniline kusitipõletik (kusitisündroom), kuna tihtipeale on valulik kusitis peale urineerimist. Palun abi, kuidas ja mis arsti juures (uroloog?, günekoloog?) seda ravida? Diagnoosi panin endale ise, kuna günekoloogid pole suutnud mind aidata, sest kõik proovid on olnud korras: bakteriaalne külv tupest, emakakaelast, ultraheli, uriiniroov jms on olnud tavapäraselt ägenemisperioodil negatiivsed/põletikuta (klamüüdiat pole põdenud). Olen küll varasema kahe aasta jooksul põdenud korduvalt suvel põiepõletikku (mitte viimase aasta jooksul), aasta alguses genitaalherpest ravisin antibiootikumidega (probleemid kusitiga olid juba enne seda) ning mõned korrad ka vaginaalseent. Antud kusiti valulikkuse probleemiga olen kokku puutunud juba vahelduva eduga viimased 2 aastat (alates seksuaalelu alustamisest), kuid abi pole siiani saanud. Kas probleem võib olla minu kusiti anatoomias, keha PH tasemes vms? Olen proovinud palju juua, kanda puuvillast pesu, kasutada õige PH tasemega seepi, magan aluspesuta jms. Ideed saavad otsa.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Uretriiti ehk kusiti põletikku võivad põhjustada erinevad bakterid, viirused ja sugulisel teel levivad infektsioonid. Kui siiani pole tehtud Mycoplasma genitalium ja Ureaplasma urealyticum PCR testi ( esmasjoa uriinist), siis soovitan need testid teha. Kuna olete korduvalt selle probleemiga naistearsti juures konsultatsioonil käinud, kuid lahendust pole leitud, siis soovitan pöörduda edasisteks uuringuteks uroloogi poole. Saatekirja uroloogile saab anda nii naistearst kui perearst.