kurgu-neelu pikaajaline punetus ja valutamine 06.06.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Pöördun Teie poole, kuna üks günekoloog väitis, et minu kurgumure põhjuseks võivad olla menopausiga kaasnevad muutused. Ma ei ole seni lugenud ega kuulnud sellisest menopausiga kaasnevat kaebusest, seetõttu tahaks veel kellegi teise günekoloogi arvamust teada. Veebruaris 2013 algasid mured kurguga-neeluga. Juba paari lause järel tekkis rääkimisraskus, kaasnes kibe kurguvalu. Algul pidasin seda külmetuseks, ravisen ise, kuid tulemust polnud. Kevadel kirjutas perearst Bioparoxi, ikka ei miskit. Suvel sain teise ravikuuri jälle külmetuse vastu, sügisel käisin "mõõka neelamas," probleeme ei leitud, siis saadeti endokrinoloogile, ka kõik korras, ultrahelis leiti mõned suurenenud sõlmed, mis ei olnud pahaloomulised. Talvel lisandus kurgu-kaela nüüdseks igapäevane valutamine. Probleem on kestnud vahetpidamata juba poolteist aastat. Emakas on mul eemaldatud 6.a. tagasi, muud organid alles. Lugupidamisega murelik patsient.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mina ei oska ka otsest seost üleminekuperioodi ja kurguga seostada.Klimakteerilise sümptomaatikaga võivad kaasneda küll väga erinevaid vaevusi( kuumad tusad,higisööstud,närvilisus ,nutu käepärasus).Võib olla kontrolliks siis günekoloogi juures FSH ja östradiooli sisalduse.Sellest sõltuvalt võiks lühiajaliselt ordineerida hormoonasendusravi.Võib olla see aitab,aga tõenduspõhist vastust ilmselt siiski ei ole. Edu soovides,Maie Väli