Metronidazol ja alkohol 16.07.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Arst määras mulle ravimi Metronidazol nycomed. Neli tabletti ühel päeval. Hommikul võtsin tabletid ära, kuid kell 15.00 ajal jõin pokaali veini. Hiljem lugesin, et selle ravimiga ei tohi alkoholi üldse tarbida.
Kas see mõjutab kuidagi ravimi imendumist?
Kas nüüd tuleb ravi uuesti korrata?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 25-aastane.
Nii ravimid kui ka alkohol on keemilised ühendid ("mürgid"), mille lagundamisega tegeleb organismis maks, see on suur koormus maksale; koostoimest võib ägeneda valu paremal roidekaare all, kõhuvalu(maksavalu), iiveldus, oksendamine jpm.
Jooge rohkelt vett, kuni ravikuuri lõpuni ei ole soovitav tarvitada alkoholi, süüa rasvast toitu jne. Ravimite annust ei ole vajalik tõsta ega korrata.
G.Litter, naistearst.ee, hetkel Viinist maailma arstide kongressilt