Kas ikkagi rase? 02.08.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugu järgmine. Olin 2.juunil vahekorras (üks päev pärast päevi), kondoom purunes. Kohe järgmisel hommikul (umbes 8 tundi peale vahekorda) võtsin sos-pilli, siis algas 6 päeva pärast nn menstruatsioon. Kuid kestis vähem, kui tavaliselt (tavaliselt kestab 5 päeva, siis oli 4 päeva). Umbes kolm nädalat peale sos-i tegin rasedustesti, mis oli negatiivne. Siis oodatud ajal algasid päevad, aga kestsid vähem, kui tavalisel (taas 4 päeva 5 asemel) ning verd tuli vähem kui tavaliselt. Seejärel tegin umbes nädal hiljem taas testi, mis oli negatiivne. Enesetundes ei tunne mingit erinevust. Nüüd eile tegin taas rasedustesti ja ka see oli negatiivne (eile oleksid pidanud päevad hakkama). Juba mitmendat päeva on alakõhus ning ka seljas päevade eelne valu (päevad on alati käinud koos alakõhu ja seljavaluga), aga päevi pole hakanud. Kas ma võin siiski rase olla?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
SOS pillide võtmise järel tekib tavaliselt nädala jooksul veritsus ja seejärel 4 nädalat hiljem menstruatsioon. Peale SOS pilli võtmist võivad tekkida tsüklihäired. See on ka põhjus, miks võib SOS pille kasutada võimalikult harva. Kuna rasedustestid on olnud negatiivsed, siis pole kindlasti tegemist rasedusega ja kõhuvalu on seotud algava menstruatsiooniga.
Muretsemiseks pole põhjust.
dr.Katrin Seidelberg