Valulik vahekord, alakõhuvalud 16.03.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure on keeruline ja pikk, kuid loodan, et saate põhimõttest aru ja saate kasvõi algelist abi anda.
Põhi mure on siis valulik vahekord. Algus ei olegi kõige hullem, aga lõpuni olla ei kannata lihtsalt, kuna valu muutub väga tugevaks. Valu kirjeldada on keeruline, kuid tundub, et põhivalu on tupes, aga kui valu lävi suureneb, siis hakkab ka munasarjade juures valus. Üldjuhul on hommikuks valu taandund, mõni üksik kord on ka järgneval päeval siis urineerimine valus.
Valud tupes ja munasarjades on ka vahel niisama igapäevaselt olles, aga see ei ole õnneks midagi väga hullu. Lihtsalt õrn tuikav põletikuline valu.
Ma arvan, et see kõik tuleneb minu poolelijäetud ravist. Nimelt aasta tagasi jaanuaris olin haiglas ja sain ravi munasarjapõletikule ja munajuhapõletikule. Kirjutati ka rohud edasiseks koduseks raviks. Need tarvitasin ära. Pidin uuesti 2 kuu pärast arsti külastama, aga kahjuks ei õnnestunud see väga raskete isikliku elu probleemide tõttu. Õnneks peale seda ravi mõned kuud oli kõik hästi, aga sügisepoole hakkasid valud uuesti välja lööma ja nüüd viimased mõned kuud on valud muutunud juba talumatuks (mõtlen vahekorravalusid).
Ma tean et naisteasjade haigused tuleb korralikult lõpuni ravida. Et kui pooleli jääb ravi, siis on see haigus kohe varsti tagasi, aga tõesti olid väga rasked ajad. Oktoobrikuus helistasin ka naistearstile ja sain aja dets. keskpaikka, aga jällegi elus tekkis suur pööre ja sõitsin välismaale. Ja nüüd ma siin olen oma suure-suure murega. Kuna siin arstile pöörduda ei ole mõtet, maksan visiidi tasu eest 65eurot ja parimal juhul saan mingid antibiootikumid (mis ei pruugi aidatagi), aga ei mingit seletust oma haiguse kohta jms.
Minu põhipalve on siis selline, et kas mul oleks võimalik kasvõi natukenegi leevendada mingite käsimüügi ravimitega oma valusid (mingid tupeküünlad või midagi). Saaks lasta Eestis tuttaval ära osta ja ta saaks saata minuni need. Eestisse saan alles juuli alguses ja siis kohe kindlasti esimese asjana arsti juurde uuringutele.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et hetkel olete 19-aastane. Tegemist on düspareuuniaga siis, kui on välistatud rasedus, ka emakaväline rasedus ja suguhaigused ja muud põletikud.
Laparoskoopial saab välistada endometrioosi.
Apteegi käsimüügist saab osta: intiimpesuvahendi Multi-Gyn FemiWash, mida kasutada koos partneriga vähemalt 2x ööpäevas, Liquigel geeli, mida määrida tupe esikule enne vahekorda; Klotrimasool kreemi, mida määrida tupe esikule peale vahekorda; kui on ebamugavus tupes peale vahekorda, siis saab osta FloraPlus tupe aplikaatorid; kui voolus muutub halvalõhnaliseks, siis saab kasutada peale vahekorda tupekuulikesi Ecocillin. Kui günekoloogilise probleemid on välistatud, siis tuleks pöörduda seksoloogile dr. Rammul, www.rammul.ee. Naiste valuprobleemiga tegeleb edukalt ka psühholoog Meelis Sööt, kellel on vastuvõtud Keskhaigla polikliinikus.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt