Valulikkus suguelundite piirkonnas 29.08.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline imelik olukord, mis kestab juba nädala. Eelmisel nädalal ühel õhtul tundsin end üldiselt kehvasti. Järgmisel hommikul ka. Õhtul oli juba palavik 38 ja oli selline tunne, nagu all suguelundid ja kõik oleks paistes, kõik nagu surus alla. Järgmisel päeval läksin valvegünekoloogi juurde, kes tegi ultraheli, katsus ja vaatas ja ütles, et tema ei näe midagi, et kõik normis. Arvas siis, et võib olla mingi põletik tupes ja kirjutas välja kahed antibiootikumid: Metronidazol Nycomed ja Doxy - m-ratiopharm. järgmisel päeval olin kodus, enamiku aja voodis, igaks juhuks jõin ka põieteed. Peale seda järgmistel päevadel olin ka kodus ja voodis enamiku ajast. Hommikuti tundub, et asi on parem, õhtuti enam nii hull polnud kui esimestel päevadel. Aga siis, kui 2 päeva pidin nüüd natuke rohkem jalgadel olema ja natuke kõndima, siis on vana jama tagasi. Need rohud pole üldse aidanud. Ikka on tunne nagu välised suguelundid, nii häbememokad, kliitor jne nagu oleks paistes, või nii öelda nad valutavad. Tupes on selline raske tunne. Istudes on ka valus. miski nagu surub. Või on tunne, nagu oleks sinikad või luud valusad. Ette kummardades ka on valus ja selline rõhuv tunne suguelunditel. Seda tunnet on raske kirjeldada. Nii palju, kui ise katsusin, tundub nagu luud oleks ka valulikud seal all. Väga ebameeldiv. Kõndides on selline tunne vahel, nagu tampoon oleks halvasti paigaldatud ja hakkab kohe välja kukkuma. Mis see olla võiks? Kas see on üldse günekoloogiline probleem? Pissimine valus ei ole. Tihti ka ei käi vetsus. Vahekorras pole juba aasta aega olnud. Loodan, et oskate öelda, mis minu probleemiks olla võib.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kirjelduse järgi arvan, et pakitsustunde põhjuseks võib olla tupe seenpõletik, mis sageli tekib peale antibiootikumidega ravikuuri. Soovitan kasutada spetsiaalseid seenevastse toimega tupekuule (Canifug) ja võtta sisse ika 1 kapsel Fluconazoli . Kuna tegemist on retseptiravimitega, võite paluda digiretsepti oma perearstilt. Loodan, et saate selle raviga probleemi lahendatud.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen