1,5 a pole rasestunud 03.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere lp Maie Väli

Loodan et oskate mind suunata mu probleemi lahendamisel. Nimelt on asi selles millele viitab ka küsimuse pealkiri, et u 1,5 a pole õnnestunud rasedaks jääda. Endal on alati olnud ebaregulaarne tsükkel, mehel "mitte kõige viljakam sperma". Olen võtnud duphastoni al 2006 a kevadest u 4 kuud, seejärel 6 k. beebipille seoses suurenenud andogeenide tõusuga, peale mida oli 3 kuud tabletivaba ja 2007 a. septembrist uuesti duphastoni, viimased kaks kuud ka östradiooli ning 4 kuud mõõtnud basaali. Basaali järgi kindlat ov ei näita, samuti pole seda ka kordagi ov testile saanud, või erilisi muudatusi vooluses olnud. Samas alakõhuvalud paremal ja vasakul on pidevalt tsükli keskel.
Mõned korrad olen käinud ka ultrahelis. Selle järgi kommenteeris arst et emakas on veidi väiksem kui normaalne, muud midagi ta ei öelnud.

Kuna aeg läheb päris kiiresti ja selle aastal saan juba 25, siis hakkab tekkima kerge mure selle mitte rasestumisega. Mõtlesin, et ehk mõjuks arsti vahetamine kuidagi positiivselt. Siinkohal oskate ehk soovitada Tartus kedagi, kes oleks selle alla spetsialist ja saaks mind aidata (ükskõik kas mees- või naissoost, selles osas mul kompleksi pole)?
Kui OV-d ei toimu või kui sellele nö pihta saada pole võimalik mis variandid siis üldse veel?

Muid haigusi ega eelnevaid rasedusi pole olnud. 2004/2005 oli 2 korda põiepõletik ning mõned korrad on olnud tupeseen.

Teie abile lootes

Kristi

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Eks ma soovitaks iseennast kui Te juba minu poole pöördusite.Võite helistada tuleval nädalal minu kabineti telefonil ( 7319267 ).Sõltuvalt Teie m.tsüklist annan ma Teile sobiva aja uuringutele tulemiseks.Maie Väli