Diane-35 06.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Dr. Litter,

Alustasin Diane-35 tablettide võtmist, soovisin neid näonahaprobleemide tõttu. Olen ka varem võtnud pille (Femoden, Novynette), aga nüüd viimased pool aastat pidasin vahet. Küsimus on selles, et alates esimese tableti võtmisest on kogu aeg olnud määriv punakaspruun voolus nagu menstruatsiooni viimasel päeval. Sama asi oli kas siis kui ma esimest korda kolm aastat tagasi hakkasin Femodeni võtma - teise lehe ajal kadus voolus ära ja menstruatsioon algas neljandal tabletivabal päeval. Seekord läks määrimine üle menstruatsiooniks juba kaks päeva enne tablettide lõppu. Olekski küsimus, et kas see on normaalne, et määrib ja mens algas enne tablettide lõppu? Tablettide infolehel on öeldud, et peaks algama ikka siis, kui tabletid juba otsas...

Ette tänades,

Merike

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Merike!

Otsuse tablettide sobimatuse kohta saab teha 2-3 tabletilehe tarvitamise järgselt. Tark on soovimatust rasedusest hoidumise tablettide ajal kalendrisse märkida 7.tabletivaba päeva, on selgust rohkem. Määrimine ei ole ohtlik. Jätkake skeemiga 21+7 ja kaebuste püsimisel 3 tabletilehe tarvitamise järgselt

konsulteerige naistearstiga.

Naistearst G.Litter