küsimused pillide kohta ja põieprobleem 27.11.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 19 aastane neiu ja alustasin just esimest korda rasestumisvastaste pillide Diane 35 võtmist. Pillide võtmise ajal esines määrdumist ja veidike verejooksu. Tean, et nii ei tohiks olla, aga proovin samu pille veel kaks kuud võtta, kuna need on mul juba välja ostetud. Kas võis olla, et see määrdumine tuli sellest, et organism polnud veel preparaadiga harjunud? Kas sellisel juhul (kui tuleb natuke verd pillide võtmise perioodil) väheneb ka pillide rasestumisvastane võime? Ja veel oli küsimus, et kas seitsmel tabletivabal päeval peab kasutama muud rasestumisvastast vahendit? või olen tänu pillidele ka nende seitsme päeva jooksul kaitstud?
Teine probleem on seoses põiega. Mul oli sügise algul põiepõletik. Ravisin seda ainult teega ja naistearst kirjutas välja ka mingisugused põletikuvastased ravimid(nii mulle kui mu partnerile), millest oli korra kasu aga nüüd on probleem jälle tagasi. Väljakannatamatu pissihäda. Ja millegipärast mulle mõnikord tundub, et vahekord võimendab seda probleemi. Kas see on võimalik? Tehtud on ka pissiproov aga kõik olevat korras.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pillidega alustamisel esineb sageli paari kuu jooksul ebakorrapäraseid veritsusi, see on normaalne reaktsioon. Kui veritsused on pidevad ka peale 2 kuud pillide kasutamist, tuleb pille vahetada. Enamiku pillide võtmise skeem on 21 -päevane, millele järgneb 7 pillivaba päeva, mille jooksul tekib ka veritsus, mis on väiksem kui tavaline menstruatsioon. Ka sellel 7 päeval on rasestumisvastane kaitse olemas.
Korduma kippuvate urineerimisvaevuste korral soovitan teha uuringud selliste põletikutekitajate suhtes:ureaplasma urealyticum, mycoplasma genitalium, clamydia trachomatis. Need on võimalikud kuse-ja suguteede põletike põhjustajad.