klamüüdia ravi ja rinnaga toitmine 23.09.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin naistearsti juures ja diagnoositi klamüüdia. Toidan rinnaga 4,5 kuust last. Raseduse ajal ja enne seda võetud klamüüdia proovid olid negatiivsed. Olen vahekorras olnud ainult oma mehega, kelle saatsin samuti analüüse tegema. Pole vist võimalik, et raseduseaegsed klamüüdiaproovid valetasid, nii et ainus võimalus oli see saada mehe kaudu? Nüüd veel 1 probleem, kuna toidan last rinnaga (ja tahan edasi toita) siis günekoloog arvas, et lükkame ravi edasi, mida sellest arvata? Mulle paljud antibiootikumid ei sobi, sest olen allergiline penitsilliinile ja ampitsilliinile. Kas on üldse mingit võimalust ravida ja rinnaga toitmist jätkata? Aitäh!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Palun vabandust hilise vastuse tõttu portaalist tulenevatel põhjustel, kiri ei jõudnud minuni varem.
Tähtis oleks teada, millise laboratoorse metoodikaga on leitud urogenitaalne klamüdioos? Kaasaegsed, kvaliteetsed DNA analüüsid on usaldusväärsed, kui on leitud tekitaja. Küll aga ei tähenda negatiivne analüüs midagi, sest uuring teostatkse vaid ühest väikesest materjali hulgast. Meest ei ole vaja enne ravi uuringutele saata. Ravida tuleb kõiki partnereid viimase 60 päeva jooksul. Peale ravi 3 nädala pärast on vajalikud kontrollanalüüsid nii Teil kui abikaasal.
Urogenitaalset klamüdioosi ravitakse doksütsükliinrea preparaatidega, rasedatele on lubatud Klacid, Rovamycin ja vanematest preparaatidest erütromütsiinrida.
Ravimid erituvad rinnapiima. Peate raviarstiga kaaluma kasu ja kahjulikkuse astet.
Lugege jurde esilehel e-raamatut sugulisel teel levivatest haigustest.
G.Litter
www.naistearst.ee