stafülokok 04.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kunagi 6-7 aastat tagasi avastati tavalise gün.läbivaatuse käigus,et kasvas stafülokoki pisik.Raviti nii mind kui ka partnerit.Nüüd taas tehti analüüsid ja kasvas jälle see sama pisik.Ravi taas ni mulle kui ka mehele.Siit küsimus,et kuidas edaspidi vältida seda pisikut ja mlles seisneb ehk minu viga,et ikka ja jälle see pisik välja külvatakse.Hügieeni poole pealt nagu probleeme ei näe olevat.Või siiski mida teen valesti ja kas see võib takistada rasestumist või mis mõju avaldada rasedusele?Jään ootama vastust

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tavapärase günekoloogilise läbivaatuse käigus bakteriaalselt külvi ei tehta. Ilmselt on Teil olnud kaebusi, mistõttu on olnud ka vajalik emakakaelalt külvi võtmine. Üldjuhul kuulub tupe mikrofloorasse rida baktereid, ka strepto-ja stafülokokid, s.o. normaalne tupe keskkond. Juhul, kui on kaebused( rohke voolus, veritsused), siis on vajalik võtta külve ja ka vastavalt ravida mõlemat partnerit. Kindlasti pole see situatsioon seotud hügieeniga, küll aga võib olla seotud näiteks anaalseksiga. Konkreetsel juhul on raske täpset põhjust õelda. Tupel on võime ise hoida normaalset mikrofloorat, tupe isepuhastumis-võime parandamiseks võiks kasutada aeg-ajalt piimhappega tupekuule(Vagisan).