clotrimazolum 1% ? 07.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!On selline küsimus, et olen rase ja mul avastati tupeseen ning raviks määrati clotrimazoli kreem ja tupeküünlad. Kuid nii kui ma ravi lõpetan on tükk aega vahet ja jälle on seen. Lugesin karbi infolehelt ja sain aru, et see ravim oleks nagu mõeldud ka partneri ravimiseks-kas see tähendab et tegemist on mingi suguliselt leviva haigusega?või tekib see seen ka lihtsalt raseduse ajal olevatest muutustest tupes? Kas rohkem on võimalus see saada partnerilt või tekib ise??

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Seenepõletik ei ole ainult sugulisel teel leviv haigus. On võimalik, et Teie tupes olevad seenepisikud aktiviseeruvad raseduse ajal. Kui põete haigust korduvalt on vaja teha ravi koos partneriga. Kui Teil on raskelt ravile alluv põletik, võiks määrata seene tundlikkuse erinevatele ravimitele, et raviarst saaks määrata Teile kõige paremini toimiva võimalikest ( arvestades loomulikult ka Teie rasedust). Pidage nõu oma raviarstiga .Võib olla on vajalik teha pikem ravikuur või kasutada teist preparaati (näiteks Gyne pevaryli.).Sisestage otsingusse seen või tupeseen. Sellel teemal on ka varem mitmeid kordi vastatud.
Edu Teile soovides Aire Sekavin