Mure 31.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen võtnud Diane-35 pille 2 aastat, lõpetasin lehe ja uut ei alustanud.Lehe viimastel päevadel jäin haigeks,arst määras antibiootikume (koos ma neid tablette ei võtnud) ja võtsin neid peaaegu nädal (3x päevas).Nüüd on päevade täielikust lõpust möödas poolteist nädalat ja tupest tuleb (eilsest) sellist helepunast, võib öelda ka roosakat lima, aga mitte väga palju.Põhiliselt on terve selle aja jooksul, kui päevad lõppesid olnud kohutavalt märg kogu see värk.
Tablettide ajal käisid päevad korralikult.Kuskilt ei sügele ega haise, aga millest see tuleb??Kas antibiootikumid võivad tsükkli sassi ajada?Aru ma ei saa mis toimub.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Poolteist nädalat peale päevade lõppu on ovulatsiooni periood ja sellel ajal võib paari päeva jooksul olla vähest veritsust ja samuti on sellel perioodil limast voolust. Kui võtsite pille, siis ovulatsiooni ei toimunud ja selliseid muutusi vooluses ei saanud ka olla.
Sageli tekib peale antibiootikumidega ravi soori voolus, mis võib olla ka vesine, kuid põhjustab ka sügelust. Juhul, kui tekib kihelus, siis pöördu seenevastase tuperavi saamiseks arsti poole või kasuta Femigeeli. Menstruatsioon peale pillidega lõpetamist algab nüüd umbes 1 kuu möödudes.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

menstruatsiooni mure

Sooviksin teada kas midagi on valesti ja kelle poole pöörduda kui mul on järgmine mure: nimelt on asi selles, et umbes viimase poole aasta jooksul on menstruatsiooni ajal olnud veri (tume) pruun, ja viimastel ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Reserveerige plaaniline aeg naistearstile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi