palun nõuannet 20.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen 28a,3 lapse ema,ei suitseta ega tarbi alkoholi,ei ole ülekaaluline.Tarvitasin suvel 2 kuud Micro 30 pille,kuid loobusin lõpuks,sest need ei sobinud(6 korda oli mens selle aja jooksul).Peale kasutamise lõppu märkasin,et voolus on muutunud limaseks(vahel läbipaistev,vahel valkjas).Ka veri mensese ajal on limane.Mingeid valusid pole.Vahemäärimisi ei esine.Samuti tunnen muret enda emaka asetuse pärast,mis sõrmega katsudes on tupeavast 3-4cm kaugusel(vahekorras olles ei sega ega tee valu,sest liigub justkui tagasi oma õigele kohale).Kas sellise emaka asetusega tohin veel pesamuna planeerida ja sünnitada?Ning mida teha limase voolusega?Lisaks sellele põeb mu abikaasa arvatavasti juba krooniliseks muutunud eesnäärme põletikku,kuid keeldub selle avastamiseks spermaproovi andmast.Võib-olla on tema probleem ka minu mure põhjus? Ette tänades,Brita.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Brita!
Kindlasti on nii abikaasa probleemi kui Teie enda mure (vooluse)põhjuseks suguteede põletik, mille tekitaja avastamiseks tuleb anda analüüse mõlemal. Peale põhjuse selgitamist tuleb teha põletikuvastane ravikuur ja kontrollananalüüsid peale ravi.
Paljusünnitanud naistel esineb tupe ja/või emaka allavajet sagedamini. See ei takista rasestumist ja sünnitamist. Küll võib osutuda aga peale sünnitusi hiljem vajalikuks korrigeeriv operatsioon.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

HAR

Tere
Palun nõuannet HARi määramisel:
Alustasin Kliogestiga kohe menopausi järgselt 51 a. ja
3 aasta pärast (FSH oli siis 0,9) läksin üle Activellele (FSH 70,7).
Algasid terviseprobleemid ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Teil on kõik hormoonid võetud ravi foonil,seega ei ole mõtet määrata hormoone samal ajal kui tarvitate peroralset ravi. Ainus näitaja ravimi sobimisest on Teie subjektiivne enesetunne.
Rääkige ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi