sissekasvanud karvad 01.05.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Ma pole päris kindel, kas see teema on sobiv, kuid teist valikut polnud. Probleem on selles, et mu säärtel kasvavad karvad sisse. Varem epileerisin ning mõtlesin, et see on epilatsiooni pärast, Nüüd raseerin , kuid ikka kipuvad karvad naha alla kasvama.Säärtel on punased põletikulised täpid.Kas on mingit vahendit mis takistaks karvade sissekasvu või aitaks põletiku vastu?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui alustasite epileerimisega, siis pidite arvestama, et niisugune probleem võib tekkida. Need on omavahel seotud.

Põletikuvastase preparaadi kirjutab teile arst. Tegemist on (punetavad täpid)karvanääpsupõletikuga, mis on tingitud nii sissekasvanud karvast kui raseerimisest. Põletikuvastane preparaat ei aita aga karvakasvu normaliseerimisel.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Sissekasvanud karvad

Mul on probleem sissekasvanud karvadega nii säärtel kui reitel. Mul on väga tugev karvakasv. Karvad kasvavad peale eemaldamist põhimõtteliselt juba mõne tunniga tagasi (olenevalt meetodist) ja järgmisel ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kui teil ei kasva karvu meestele omastest piirkondades (nägu, rind, kõht), siis põhimõtteliselt ei tohiks Teil olla tegemist hormonaalse häirega, vaid lihtsalt ühega karvakasvu normivariantidest.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi