Sünnimärkide eemaldamine 02.06.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Tegin ühes spa-s dermtesti ja sain vastuseks, et kaks sünnimärki tuleks eemaldada. Tahaks igaks juhuks küsida arsti käest ka, et kas tuleks kohe eemaldada või võiks ka jälgida? Olen paar aastat tagasi ka kontrollis käinud kliinikus, siis olid kõik korras. Silmaga nähtavaid muutusi ei ole vahepeal tekkinud, nad ei ole suurenenud, ei sügele. Kontrolli läksin tegelikult ühe teise märgi pärast.

(Lisasin 4 pilti, mis dermtestis tehti)

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kahjuks on Teie küsimusega kaasa tulnud ainult ühe sünnimärgi pilt. Näen, et dermatoskoopiliselt on mustrijoonis jämenenud ja kohati katkendlik, tsentraalselt ka ebaühtlaselt paigutunud täpikesi. Päris normaalne see pilt välja ei näe. Kuigi päris pahaloomuliseks antud sünnimärki ei pea, arvan, et tegemist on düplastilise sünnimärgiga, mis võib tulevikus muutuda halvemaks. Seega eemaldamine oleks igati mõistlik otsus.
Lugupidamisega,
Kristi Abram