Nahalööve 04.05.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Umbes 5 päeva tagasi tekkis nahale lööve. Algselt ei olnud nii punane aga suurus sama, mis praegu. Natuke kipitab ja sügeleb. 4 päeva enne lööbe tekkimist käisin muidu ka solaariumis. Paar päeva on samal pool kaenlaalt ja käsivars valutanud, kaenlaalt vajutades valus. Kas võib olla omavahel seotud? Mis see olla võiks ja kuidas ravida?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Valulikkus ja grupeeritud villikestets lööve on iseloomulikud lihtohatisele ja vöötohatisele. Solaariumikülastus võis olla ägestavaks teguriks. Valulikkus samas regioonis enne lööbimist on ka iseloomulik herpesele.
Kun lööve on juba >3 päeva vana, siis viirusevastase ravi alustmaiseks on natuke hilja. Tegelikult paraneb herpes ka ilma ravita, aga võtab lihtsalt veidi kauem aega. Hoidke löövet puhta ja kuivana. Võib peale pritsida tsinki sisaldavat spreid (nt. Zincoskin või Zinco spray) - see rahustab naha ja aitab villikestel kiiremini kuivada. Juurde võib võtta valuvaigistit.
Lugupidamisega,
Kristi Abram