Punane valulik laik säärel 04.05.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes 3 nädalat tagasi tuli vasaku sääre peale punane väike laik, esialgu arvasin, et olen jala ära löönud, kuid sinikat ei järgnenud. Laik läks hoopis suuremaks, hetkel u 3cm läbimööduga.. On valulik, ei sügele, katsudes kõvem pind. Mõned päevad tagasi on juurde tulnud ka paar uut u 1cm läbimõõduga punaseid laike, samuti paremale jala säärele. Milles asi võib olla?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Piltide põhjal paistab, et tegemist on sõlmelise erüteemiga (Erythema nodosum ehk EN). Selle tekkimine võib olla seotud paljude põhjustega, nt. mitmesugused põletikulised haigused, nakkushaigused, aga ka rasedus. Mõnikord tekib EN ka ilma igasuguse põhjuseta. Spetsiifilist ravi EN-le ei ole, sest mõne aja pärast paraneb protsess spontaanselt Pigem soovitatakse voodirahu ja vajadusel valuvaigisteid, millel on ka põletikuvastane toime. Arvestades seda, et olete hetkel rase, arvan et parem oleks siiski valuvaigistist hoiduda ja pigem rohkem puhata (jalad veidi tõstetud asendis).
Kui Teil on ka muid kaasnevaid sümptome, soovitan perearsti juures teha täiendavalt vereanalüüsid, et välistada muud põhjused peale raseduse.

Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Punane laik käe siseküljel

Käe siseküljele tekkis punane ümar laik. Midagi ei erita ja on pealt kare. Mujal kehal neid pole. Millega võiks olla tegu ja kas on veel mingit ravimit, mis võiks aidata?

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Põhjuseks, mis hüdrokortisoon ei ole aidanud, võib olla see, et tegemist võib olla ka mingi uudismoodustisega.
Kui laik ei sügele ega valuta, siis soovitan parem üldse mitte midagi panna, ...

Loe edasi

Punane laik jalal

Avastasin sääre tagaküljel punase laigu. Lisatud fotol nähtav laigu keskmine tumedam osa on umbes 2 cm läbimõõduga. Katsudes laik valus ei ole. Millal ta tekkis, ei tea. Olen hädas ka küünte seenhaigusega, ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kahjuks ei ole pilt jalal olevast laigust mingil põhjusel kirjaga kaasa tulnud ja seetõttu ma ei näe, missugune see välja näeb. Nagu mulle tundub, siis sügelust ja valulikkust Teil oluliselt ...

Loe edasi

Punane laik kubeme piirkonnas

Tere,selline mure,et kuskil 5 kuud tagasi tekkis punane laik kubemepiirkonda,läbimõõt oli umbes 3 cm ja nüüdseks on juba suurenenud kenasti.Vahes on see laik heledam,teine kord on see laik tume puane,eriti ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Pilt on natuke udune, mis ei võimalda väga täpselt diagnoosida, aga tundub olevat tegemist kubeme piirkonna seenhaigusega.
Küsige apteegist klotrimazoolkreemi ja määrige 2 korda päevas ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi