Valged punnid peale tugevat sügamist 28.04.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere !

Pöördun minu jaoks juba nädalaid kestnud elamist takistava murega.
Nimelt sügelen juba tükk aega alates tuharatest, tagareitest, esireitest ja säärtest tõesti nii metsikult, et peale sügamist on nahk punane ja kõikjale tekivad valged punnid. Eriti just tuharate ja reite piirkonnas Enne ja peale seda on tunne nagu istuksin sipelgapesas. Istudes kihelen ja nihelen, tahaks väga tugevalt sügada
Sügelised need tõenäoliselt pole, kuid samamoodi aktiviseeruvad pigem just õhtu poole.
Ma olen suutnud vaid paaril korral sügamisest hoiduda, kuid seda on raske teha. Peale sügamist on hetkeks kergem kuid see soodustab uut sügamist.
Lisan ka pildi, ei oska öelda kui hästi sellest aru saate aga midagi on vaja kiiresti ette võtta kuna see on juba 4-5 nädalat mind saatnud ja ei suuda enam nii.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kahjuks ei ole pilt Teie kirjale lisandunud ja mul pole võimalik näha, missugused punnid välja näevad. Teie kirjelduse järgi kahtlustaksin kõige rohkem nõgestõbe, aga 100% kindlusega ei saa väita, sest pole Teie nahalöövet näinud. Igal juhul soovitan diagnoosi täpsustamiseks pöörduda arsti juurde. Seni, kui pole veel veel vastuvõtule pääsenud, soovitan apteegist küsida allergiatablette - need peaksid piinavat sügeleust leevendama mõlemal juhul, olgu siis tegemist sügeliste või nõgestõvega. Sügamisest tuleks hoiduda igal juhul, sest kratsimise käigus vallanduvad nahas ained, mis sügelemist omakorda soodustavad.
Sügelemist aitab vähendada ka sobiv riietevalik (mite liiga kitsad, ei sobi ka villane ega sünteetiline). Ka jahedamas ruumis sügelemine veidi väheneb.
Lugupidamisega,
Kristi Abram