Lööve ja sügelus kubeme piirkonnas 15.01.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutasin Teile nädal tagasi seoses lööbe ja sügelusega kubemepiirkonnas.

Ostsin klotrimasool kreemi, nagu soovitasite. Juba paari päevase kasutamise järel oli leevendust tunda, sügelus kadus praktiliselt ja lööve samuti. Hakkasin kreemi kasutama 9. jaanuaril, tänaseks on lööve pea olematu ja sügelust on teatud riietega minimaalselt tunda ja sedagi vahel harva.

Panin veel tähele, et enne kreemi kasutamist esines mul sügelust ka muudel kehaosadel, aga ilma lööbeta ja hästi kergelt, kuid ka see on praktiliselt kadunud. Kuidas see sügelus üle keha tunda andis, kuigi lööve oli ainult kubemes?! Sügelised ja täid peaksid olema välistatud.

Tundub, et see kreem tõesti aitab. Seoses sellega tekkisid mul mõned küsimused:

1. Kas ma pean nahaarstile minema, kui sümtomid on praktiliselt kadunud ja kreemi endiselt veel kasutan? Juhul kui tegu oli mingi kerge seenevormiga, siis kas antud kreemiga on seda võimalik välja ravida või ainult leevendab kaebusi ja tuleb hiljem tagasi ?!


2. Kui kaua ma peaksin kreemi kasutama, kasutusjuhendis oli pärast 7ndat päeva veel 1-2 nädalat, et vältida sümptomite taas teket. Apteeker soovitas 7 päeva ja erinevad nahaarstid veel 5-6 päeva pärast sümptomite kadumist. Keda siis uskuda?

3. Kui kaua peaksin ma vahekorrast hoiduma, st millal ma ei ole partnerile enam nakkusohtlik ja kas see üldse levib nii kergesti - kui suur on tõenäosus? Kui ma hetkel olen kreemi pea nädal kasutanud, kas 2-3 päeva pärast oleks see ohtlik, kui kreemi endiselt edasi kasutan ?

4. Kui suure ala ma pean kreemiga katma (kas pigem rohkem ka selle piirkonna, mis ei sügele), st kus ma tean, et see ei või edasi levida või kusagil mujal välja lüüa?! Välispidiste ravimite suhtes on alati paranoia, et äkki ei kata piisavalt ja jääb välja ravimata.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Mul on hea meel, et olete oma probleemile lahendust leidnud. Püüan Teie küsimustele vastata sellises järjekorras nagu Te neid esitasite.
K: Kuidas see sügelus üle keha tunda andis, kuigi lööve oli ainult kubemes? V: Nahk on terviklik organ, kui üks piirkond on haige, siis on häireseisund ka mujal nahapiirkondades
K: 1. Kas ma pean nahaarstile minema, kui sümptomid on praktiliselt kadunud ja kreemi endiselt veel kasutan? Juhul kui tegu oli mingi kerge seenevormiga, siis kas antud kreemiga on seda võimalik välja ravida või ainult leevendab kaebusi ja tuleb hiljem tagasi ?!
V: 1.Kui haigusnähud on kadunud ja peale ravi lõppu tagasi ei teki, siis arvan, et pole vaja arsti juurde minna. Mõnikord võib olla nii, et seenhaigus esineb ka jalgadel või varbaküüntel, siis võivad haigusnähud peale ravimi kasutamise lõpetamist mõne aja pärast tagasi tulla. Sellisel juhul soovitan kindlasti arstile pöörduda, kes vaataks ka teised piirkonnad üle ja määraks vajadusel ravi.
K: 2. Kui kaua ma peaksin kreemi kasutama, kasutusjuhendis oli pärast 7ndat päeva veel 1-2 nädalat, et vältida sümptomite taas teket. Apteeker soovitas 7 päeva ja erinevad nahaarstid veel 5-6 päeva pärast sümptomite kadumist. Keda siis uskuda?
V: 2. Kui olete kokku 2 nädalat kasutanud, siis võite ravi ära lõpetada
K: 3. Kui kaua peaksin ma vahekorrast hoiduma, st millal ma ei ole partnerile enam nakkusohtlik ja kas see üldse levib nii kergesti - kui suur on tõenäosus? Kui ma hetkel olen kreemi pea nädal kasutanud, kas 2-3 päeva pärast oleks see ohtlik, kui kreemi endiselt edasi kasutan ?
V: 3. Kui olete kokku nädal aega ravimit kasutanud, ei tohiks seenhaigus enam nakkusohtlik olla.
K: 4. Kui suure ala ma pean kreemiga katma (kas pigem rohkem ka selle piirkonna, mis ei sügele), st kus ma tean, et see ei või edasi levida või kusagil mujal välja lüüa?! Välispidiste ravimite suhtes on alati paranoia, et äkki ei kata piisavalt ja jääb välja ravimata.
V: 4. Määrige ravimit haiguskoldele. Tervet nahka ei ole tarvis ravikreemiga katta.

Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

seenhaigus

Tekkis üleöö reite sisekülgedele (kubeme piirkonnas) piiritletud punetav lööve, mis sügeleb.
Mis võiks olla ravi?

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Rõngakujuline lööve on sageli iseloomulik seenhaigusele. Seenevastastest ravimitest on apteegis käsimüügis saadaval klotrimazool-kreem või terbinafiin-kreem. Ühte neist võiks antud olukorras ...

Loe edasi

Sügelus ja lööve kubeme piirkonnas

Tere

Olen 28a noormees ja mure on kubemepiirkonnas oleva sügelusega.

Sügeleb ülemine osa kubemest, aegajalt on tunda kerget kuumusetunnet, mis on viimaste päevadega leevendunud. ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Sügelised peaksid sügelema üle kogu keha ja peamiselt õhtuti ning öösiti - Teil on vastupidi õhtuti rahulikum. Kubemetäid või nende munad (tingud) peaksid luubiga uurides näha olema - kui ...

Loe edasi

Kas kubemetäid?

Kubeme piirkonnas on juba teist päeva imelik sügelus, justkui põletaks teatud piirkonnas. Märgata pole midagi. Millest võib olla põhjustatud selline sügelus ja kas kubemetäi võib olla ka juhul kui midagi ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Sügelustunne kubemes võib olla põhjustatud kubeme täidest.
Kahjuks on kubemetäid üsna levinud ja neid on äärmiselt raske avastada kuna tavaliselt on nad kubemes olevate karvadega üsna ühte värvi. ...

Loe edasi

Lööve kubeme piirkonnas

Kubeme piirkonnas tekkinud punane lööve. Muidu ei häiri, aga selle ala pidevalt suureneb ning vahest ka väheke sügeleb. Esialgu oli ainult mõned vistrikud, hiljem tekkis ka punetus. Mida tuleks sellega ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Ise Te sellega midagi ette võtta ei saa, sest vajalikud ravimid on retseptiravimid. Soovitan nahaarsti vastuvõtule pöörduda.

Loe edasi

Sügelus

Tere!
Kubeme,rinna ja kaenlaaluste piirkonnas on sügelus,mis vahatavahel möödub,kuid mõne aja pärast hakkab jälle,veel märkasin,et kubeme juures on paar suurenenud lümfisõlme-millega võiks olla tegemist,sest ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Haigusi, mis põhjustavad sügelust, on palju.
Usun, et kui Te ´pöörduksite arsti vastuvõtule, siis oleks kindlasti võimalik leida sügelemise põhjus ja Teie kannatused lõpetada.

Loe edasi

Sügelemine

Tere,

Kas nahaarsti juurde saab tulla otse või peab olema perearsti saatekiri? Sügelemine algas kolm nädalat tagasi kubeme piirkonnas ja tekkisid punnid (sügelemise tagajärjel). Nüüd on sügelemise ...

Vastas dr Sirje Liiv

Võimalik, et tegemist on kubeme seenhaigusega, mis on nakkushaigus. Viivitamine arsti juurde minekuga võib kätte maksta kahel moel. Esiteks võib lööve laieneda ja levida ka muudele kehaosadele(labajalad, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi