Punane suunurk 10.10.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

5 päeva tagasi lõi mul ühe suunurga umbes 1 cm ulatuses punaseks. Esialgu oli nahk hästi punane ja krobeline. Alguses panin sinna Zovirax kreemi, sest arvasin, et tegu on algava ohatisega, ent ville ei moodustunud ning kreem tundus piirkonda aina hullemaks tegevat.
Internetist leitud soovituste najal leidsin, et tegemist võib olla seeninfektsiooniga ning hakkasin määrima Klotrimasool kreemiga pluss kuivatamiseks kasutasin tsinksalvi (Dermilon paste). Kahe päeva järel koorus suunurgast ära krobeline koorik, ent selle all olev nahk on ikka punane või pigem roosa. Nahk ise on suhteliselt sile, väikeste joontega, kuid ikkagi ärritunud ja näeb väga kole välja. Et suunurk päris ära ei kuivaks ja lõhki ei läheks, olen niisutamiseks kasutanud ka Acic kreemi (mõeldud ohatisele).

Tahaksin teada, kuidas edasi toimida ja millega seda määrida, et punetusest vabaneda? See näeb väga häiriv ja kole välja.
Kas aidata võiks nt Bepantheni salv või veel miski muu?

Mainin veel, et B-vitamiini puuduses ei tohiks asi olla, kuna olen B grupi vitamiine võtnud mitu kuud akneprobleemide tõttu (Futura Clean Skin kompleks, mis sisaldab ka foolhapet ja tsinki). Kohe probleemi ilmnemisel hakkasin tarbima multivitamiine, mis sisaldavad ka rauda.

Sama probleem on mul esinenud ka aastaid tagasi, kus sama suunurk muutus ühtäkki punaseks ja kasutasin sellel tookord järjekindlalt ohatise kreeme, kuid tulutult. Probleem säilis vist umbes aasta, vahel oli suunurk punasem ja vahel vähem, aga lõpuks kadus nagu ise ära. Ei tahaks sama asjaga jälle pikalt maadlema jääda.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kardan, et Teil on kalduvus end üle ravida. Olete jõudnud 5 päevaga 4-5 erinevat kreemi määrida (lisaks suukaudsed multivitamiinid, mille toime antud probleemi korral on üldse küsitav).
Ükski nahaprobleem ei anna 5 päevaga täielikult järele ja Teil tuleb paranemist oodates kannatlikkust varuda. Praegustest preparaatidest soovitan Teil jätkata Dermiloniga ja võimalikult vähe suunurka mehaaniliselt ärritada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram