Punn / moodustis tagumikul 08.04.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Minul tekkis 3-4 kuud tagasi punni / villi sarnane moodustis tagumikule. Ei ole suuremaks läinud ega ka ära kadunud. Alguses mōtlesin, et tegu on furunkliga, kuna kunagi ammuses ajas on olnud paar suurt mädapunni tagumikul.
Millega vóiks tegu olla? Kuidas lahti saada?

Ette tänades!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Vabandan, et ei saanud varem vastata! Pildi järgi ei ole võimalik väga hästi tuvastada, kas tegemist on tüükaga, molluskiga, pehme fibroomi või mõne muu moodustisega. Kindlasti ei saa hakata seda "arstima" kodusel teel. Soovitan pöörduda ikkagi nahaarstile, kes vaatab moodustise lähedalt üle ja seejärel valib parima meetodi (nt.külmutamine, kõrvetamine, kirurgiline ravi vms.).
Lugupidamisega,
Kristi Abram