Laigud näol 07.03.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on nimelt selline probleem, et nahale on tekkinud punased laigud. Need on just nende kohtade peal, kus oli olnud punn/vistrik. Juba pikemat aega on, ning ära ei lähe. Lugesin kuskilt, et neid nimetatakse ka armideks? Et mida teha, et nendest kiiremini vabaneda?

Lisaks on parema põse juures selline suurem punane laik (pilt). See ei sügele. Aga on lihtsalt selline ebatasasus näol ning punane.

Ise hetkel olen kasutanud Akne bp5 kreemi. Käisin ka näohooldudes, tehti lämmastikravi, kuid muutusti pole.

On äkki veel mingeid imekreeme?

Parimat soovides

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Vistriku taandumise järgselt võib põletikujärgne laik püsida nädalaid, vahel isegi mitmeid kuid, enne kui ära kaob. Kui Teil esineb vistrikke, siis soovitan pöörduda nahaarsti juurde aknevastase ravi määramiseks, nii saab osaliselt vältida põletikujärgsete laikude teket. See punetav laik, mis on pildil, asub piirkonnas, kus tavaliselt tekib noortel naistel suuümbruse dermatiit. Ka selle haiguse puhul oleks tarvis retseptiravimeid, mille osas saab Teid aidata nahaarst. Imekreeme kahjuks soovitada pole. Vahel aitab ka see, kui haiguskolle täiesti rahule jätta ja lasta sel ise paraneda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram