Tüükad 04.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kui erinevad on kasvajaliste moodustiste ( tüüka sarnased, kuid mitte soolatüükad ega konnasilmad) moodustiste ravimismeetodid. Milliseid viise võiks kodusel teel ohutult kasutada omal käel ilma arsti juurde minemata.

Kui nakkavad tüükad üldjuhul on ja kas tüüka vanuset sõltub ka ta ravimise aeg ja ravimi "kangus"

Tänan.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui tegemist pole soolatüügaste ega konnasilmadega, peaksin ma kindlasti neid oma silmaga nägema, et soovitada ravimeetodit. Nahal võib esineda mitmeid healoomulisi ning ka pahaloomulisi moodustisi, mille ravi on täiesti erinev.

Vanemate ning tavaliselt ka suuremate soolatüügaste ravi on ajaliselt pikem kuid ravimeetodid on samad.