Kühm väikesel varbal ja plekid talla all 21.11.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas oskaksite öelda, millega on tegu ja kas oleks mingeid ravimeid, mis võiksid aidata? Olen hetkel välismaal ja Eestisse arsti juurde saaks alles paari nädala kuni kuu pärast. Tegemist siis väikese varba peal oleva väga kuiva õrnalt kerkinud nahaga, millel on väiksesed mustad täpid sees. Lisaks sellele kaks pisut sissepoole hoidvat plekki talla all kus nahk on õrnalt roosakam kuid mustad plekid esinevad samuti. Lisaks sellele hakkab tekkima kaks väiksemat samalaadset plekki. Nahk plekkide kohapeal on väga kuiv ja aeg ajalt kipub valutama, eriti kui midagi karedat vastu läheb. Kõige hullemas seisus on väikese varba peal esinev plekk. Plekk varbal ja üks tallaalustest tekkisid üsna ammu, kuid ei tekitanud valu ja ebameeldivusi ning arvasin, et tegu lihtsalt jalatsitest hõõrutud nahaga, aga pärast suve hakkasid plekid hullemaks minema. Plekkide läbimõõt on väga väike, alla 1 cm

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kuigi pilt on natuke udune, kahtlustan siiski, et tegemist võib olla soolatüügaste ehk verrukatega. Eestis saab apteegi käsimüügist osta nende raviks Duofilm vedelikku. Usun, et see ravim võiks saadaval olla ka seal, kus Te praegu viibite. Eestisse jõudes võiksite siiski arsti juurde pöörduda, võib-olla on vajalik rakendada ka teisi ravivalikuid (nt.külmutamist).
Lugupidamisega,
Kristi Abram