Nahaalused kolded 30.09.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Paar aastat tagasi tekkisid peapiirkonda ehkk siis juustesse 2-3 nahaalust muhku. Paar kuud tagasi oli vaja siis ühte nahaalust muhku ärritada, küll pigistasin, aga ei tulnud midagi peale vere. Nädal tagasi hakkas ärritatud muhuga koht tunda andma, ühesõnaga pead oli väga valus pesta. Näitasin muhu kohta mehele, ta avastas et peas auk ja augu peal kärn. Võtsin siis peegli, pigistasin kolde koha pealt ja see oli jube, mis sealt kõik välja tuli. Ei tulnud mäda, vaid selline kõva eritis, muudkui tuli ja tuli. Nüüd on pigistamisest möödas kolm päeva ja ikka tuleb iga päev kõvat eritist. Mis asi see mul peas siis on? Suur auk ja palju kõva eritist. Kas peaksin pöörduma arsti juurde või????
NB! Pool aastat tagasi saime ka teisest koldest mäda kätte, aga kui hetkel seda kohta katsuda, siis on see muna või muhk ikka alles.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kirjelduse järgi võib tegemist olla tõesti kapseldnud rasunäärmete ehk ateroomidega. Ateroomid on tavaliselt ohutud, aga kui neid ärritada, tekib põletik ja paranemine võtab kaua aega. Lisaks jääb kapsel alles ja sisaldis võib hakata uuesti kogunema. Ateroome on võimalik kirurgiliselt koos kogu kapsliga eemaldada. Selleks on vaja võtta oma perearstilt saatekiri kirurgi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Kristi Abram