Kuivad käed 02.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Töötan toitlustusasutuses, kokana.Tööd tuleb teha nii kala, liha, juurviljade, puuviljade, kuivainete, puhastus vahendite ja veel paljude asjadega, mis kõik söögi tegemisse puutub. Kui vähegi võimalik, kasutan kummikindaid ja kreemitan hoolega käsi, kuid ikkagi on käte nahk väga kuiv, ketendav, vahel ilmuvad ka väikesed lõhed mis aga õnneks kaovad, kuid on valusad ja ebameeldivad. Kunagi ammu külastasin tohtrit, kes uuris hoopis minu jalgu, kuigi muretsesin käte pärast rohkem. Tohter kirjutas hulga tablette, ütles, et mul on seen ja käskis uus töö otsida, see aga pole lihtne, oskan süüa teha üsna viisakalt ja töökohad ei ripu puu otsas. Kas siis seenega, nagu mulle öeldi, ei tohigi kokana töötada? Millega käsi kreemitada? Aitäh juba ette!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kui Teil on seen jalgadel , mitte kätel, ei ole Teil keelatud kokana töötada. Teada on tõsiasi, et kuivad ja lõhenevad käed ei taha paraneda kokatööd tehes . Pigem vastupidi -asi võib muutuda katastroofiliselt halvemaks. On lootust, et kui ravite välja seenhaiguse jalgadelt, muutub ka käte olukord normaalseks.

Käte määrimiseks soovitan Teile suure rasvasisaldusega Linola Fett kreemi, mis on apteegi käsimüügikaup.

S.Liiv