Higistavad käed 20.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on juba pikemat aega (umbes 1,5 aastat) muret tekitanud minu higistavad käed. Need segavad mind nii töö juures, kui peab kellegi kätt kasvõi suruma, kui isiklikus elus, kui ma ei saa enda kaaslasele pehmet paid teha, sest käed on märjad. Olen pöördunud apteekri poole ning sain vastu ühe salvi, mis pidi jalgade higistamise vastu aitama, kuid kätele see mõju pole avaldanud. Käed higistavad kusjuures seda rohkem, mida rohkem ma sellele tähelepanu pööran, st. neid kuivatan.

Kuidas sellise probleemi puhul käituma peaks?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kätel ja jalgadel olevad higinäärmed on allutatud emotsionaalsetele muutustele. Seega välispidised vahendid ei saagi väga efektiivsed olla. Suukaudselt võetavad antikolinergilised preparaadid ja trankvilisaatorid , mis toimivad emotsioone vaigistavalt, ei leia erilist kasutamist oma kõrvaltoimete tõttu. Tavaliselt on higistavad käed nooremate inimeste probleem, mis aja möödudes iseenesest kaob. Võiks kaaluda organismi tasakaalustavate harrastustega tegelemist( tervisejooks, jooga jne.)

Dermatoloog S.Liiv