Paised kõrvades 13.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Minu 4-aastasel tütrel tekkisid umbes aasta tagasi kõrvadesse paised. Esimestel kordadel kui kõrvaarsti juures käisime ei osanud keegi diagnoosi panna, hiljem selgus, et need on furunkelid.Ühesõnaga kaasneb sellega suur valu, sest kui paised ei ole veel"valmis" on lapse kõrvad täiesti paistes, ja vähimgi puudutus on talle väga valulik. Algul raviti visnevski salviga(tropid kõrva)paaril korral on paistetus levinud juba põsele ja oimule, siis kirjutati välja tugevaid antibiootikume.Lõpuks on mäda kuidagi välja voolanud .Soovitati ka Fucidini salvi.Paised tekivad mõningate vaheaegadega kord ühte kord teise kõrva.2 nädalat tagasi algas kõik jälle otsast peale ja juba mõlemas kõrvas korraga. Oleme andnud vereanalüüsi see oli korras. Kas te oskate nõu anda mida teha ja kuidas leida paisete tekke põhjust. (Veel soovitati pärmi tablette, ka need ei aidanud)Toitumus on lapsel normaalne ja usun, et ka vitamiinidest ei tohiks puudus olla.

Tänan. Kati

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui tegemist on tõepoolest furunklitega, vajab laps ravi antibiootikumiga (furunklite puhul leitakse peamise tekitajana stafülokokk), mille kirjutab Teile välja kas kõrvaarst, nahaarst või perearst. Sageli ei leiagi me furunklite tekkepõhjust ning teatud aja pärast probleem laheneb iseeneset.