Pärmiseen 06.10.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 33a meesterahvas, mul on olnud juba kaks aastat krooniline pärmiseen peenisel ( punased laigud ja täpid ). Seda väidab doktor Maltsev, et see on pärmiseen, aga kahjuks ei ole tema ravi aidanud. Olen võtnud tablette FlucoHexal 150, Gefilius ja pestnud Nizorali sampooniga. Naisterahvaga olen olnud vahekorras ainult kondoomiga. Küsimus, mida teha, kuhu pöörduda ?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie kireldus võiks vastata küll seenhaigusele (kandidoosile), kuid õigem oleks siiski Teid oma silmaga näha. Arvatavasti olete Tallinnast, seetõttu parem oleks leida abi kohapealt. Alustuseks võiks dr.Maltsevi vastuvõtule korduvalt minna ja kurta kõike seda, mida mullegi. Võib-olla oleks näidustatud analüüside võtmine vms.