Pärast habemeajamist tekkiv ärritus 31.07.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 18a. mees. Pärast igat habemeajamist tekivad mul näos väiksed mädapead (tundub nagu aetud karvade kohale). Olen proovinud nii aparaadiga kui ka žilettiga ajamist ja erinevaid vahte, aga tulemus on ikka sama. Tundub nagu nahk hakkaks eritama mingit vedelikku mis mädapeasid tekitab. Samuti kipub nägu palju higistama peale habemeajamist. Nahk tundub ka peale habeme ajamist tuimana. Puhastan nägu hommikul ja õhtul ning probleem tekib vaid pärast habemeajamist. Ei tea kas peaks proovima mingeid kuivatavaid preparaate peale habemeajamist. Ise olen suhteliselt tundliku nahatüübiga.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan vastuvõtule tulla, sest Teile sobiv ravim on retseptiravim.