Psoriaasi ravimine UVB-ga 05.04.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 40 aastane ja põen psoriaasi üle 25 aasta. Lööve esineb erinevates piirkondades ja keskmiselt palju. Praeguseks on tekkinud ka psoriaatiline artriit.
Kõige paremaid tulemusi on andnud valgusravi UVB-ga, mis peaaegu kaotab lööbe. Paari kuu jooksul, peale ravikuuri, (14-15 seanssi) endine olukord taastub. Kui sageli tohib UVB ravikuure kasutada?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kaks korda aastas 15 seanssi saades ei tee Te oma nahale halba. Oluline oleks teada, mida Te veel raviks saate. Viimasel ajal on paar hästi toimivat uut ravimit psoriaasi ravimite hulka lisandunud. Võiks ehk proovida. Selleks aga pean Teid nägema.