Konnasilmad 23.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on üks probleem. Nimelt selline, et mul on talla all paremal jalal 2 konnasilma, üks on üleval pool seal padja peal varvaste lähedal ja teine on kanna peal. See varvaste juures padja peal olev on väike, aga kanna peal olev konnasilm on juba miski 5mm läbimõõdune auk. Nimelt peale sauna läks konnasilm pehkeks ja oli võimalik seda veidi eemaldada, aga seoses sellega tekkis selline auk sinna, mis kasvas uuesti täis konnasilmast. Küsimus oleks selline, et kuidas ma saaksin nendest kahest konnasilmast kiiresti lahti? Vahel on väga ebameeldiv kõndida, kuna valus on veidi. Aga palun andke nõu, mida tuleks teha, et nendest lahti saaks??? Kuidas need üldse tekivad ja kuidas neid ära ravitakse??? Kuidas oleks kõige tõhusam vahend nendest jagu saada ja mida selleks teha tuleb???

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Küsimus, millele ma olen korduvalt vastanud. Konnasilmade külmutusraviks tuleb pöörduda nahaarsti poole, kes ka külmutusraviga tegeleb. Külmutusravi olemasolu kohta saate teavet polikliinikute informatsioonist. Ka mitmed erasektori nahaarstid tegelevad sellega.