veel komedoonaknest 17.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kirjutasin enne oma komedoonilise näo olukorrast (neiu, 24 a.). Olen ravinud järjepidevalt ja arsti olen vahetanud võibolla ainult 3 korda selle 8 aasta jooksul. Äkki oskate Teie mulle soovitada komedoonakne tüüpi naha hooldust. milliseid ravimeid Teie soovitaksite ja kas mõni neist oleks ka käsimüügiravim. Kui ei, siis millised oleks muidu retseptiga komedoone lõhustavad ravimid. Saaksin siis ka oma nahaarsti käest nende kohta aru pärida, sest nende poolt pakutavad ravimid on mul juba kõik järele proovitud ja pikaajalised kuurid tehtud. Palun soovitage midagi.

Veel kord tänades, murelik neiu.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Komedoone lõhustavatest ravimitest on saadaval Differin, Retin A, Aknefug oxid mild 3%, 5%, 10%, Skinoren.