allergia 12.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas oskate vastata millega on tegu ja kas on mõtet pöörduda perearsti poole või kohe minna nahaarstile?
Nädal tagasi ilmusid kõhule sügelevad punnid, mõned nendest on läinud suureks keskelt kestendavad ja ääred punetavad ja suurte punnide ümber on tihedalt väikeseid punaseid punne. Kõhu piirkond on tihedalt punne täis kätel jalgadel ainult mõned üksikud. Sügelevad hirmsadsti. Varem pole allergiaid esinenud. Kuid umbes aasta tagasi oli seen, mis levis jalgadelt kättele, kuid hetkel seent kätel ega jalgadel pole. Kas need haigused on omavahel seotud?
Millega tegu ja kas on võimalik haigust leevendada kodusel teel kuni jõuan arstile?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Ilma nägemata ei saa midagi kindlat õelda. Nahaarsti juurde peate kindlasti minema. Seniks ostke apteegist Dermilon pastat.