dermatiit ja beebipillid 12.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 31a. naine ja peale lapse sündi tekkisid probleemid näonahaga(vistrikud ja rasune). Eelmisel suvel kirjutas nahaarst mulle differini salvi ja kasutasin ka dalacini, nahk läks küll paremaks, kuid enne kuupuhastust tuli ikka vistrikke ja nahk muutus rasvaseks. Nahaarst soovitas Diane35, käisin günekoloogil, kes tabletid ka kirjutas. Olen kasutanud neid neli kuud ja sel ajal tekkis uus probleem- nahk muutus väga kuivaks ja silmade ümber tulid punased laigud, mis aeg ajalt paistetavad üles ja sügelevad.peale paistetust nahk kestendab. Arst kirjutas hüdrokortisooli salvi ja väävlisisaldusega salvi maski tegemiseks õhtuti, arvas et võib olla sebörroiline dermatiit. Kuna lööve tekkis diane võtmisega samaaegselt, on mul kahtlus, et põhjuseks on tabletid.Arst soovitas tablette edasi kasutada ja nahka määrida, kui siis paremaks ei lähe, tabletid ära jätta. Mida teie arvate ja soovitate teha?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Ehk võiks Diane 35 asendada samalaadse, kuid nõrgematoimelisema preparaadiga Jeanine või Lovette.