seen peenisel 03.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 36a mees. Hiljuti tekkis eesnaha alla eesnaha lõppu villi taoline lööve, mis pisut sügeleb ja on natuke valulik (poolring ümber peenise sugutipea all). Partner üks ja sama, kuid temal ei ole avaldunud midagi. Umbes nädal enne praeguse probleemi teket tehti analüüsid, millega uuriti põletikke, suguhaigusi ja viljakust, kuid kõik oli korras. Tõenäoliselt on tegemist mingi seenega. Kuhu peaks pöörduma? Või on mingi salv millega võiks seda lihtsalt määrida? Elan Tallinnas.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tõenäoliselt ongi tegemist seenhaigusega.
Kandidoosi puhul oleks sobiv kasutada näiteks clotrimazol salvi.
Antud küsimuses võite pöörduda nii naha- ja suguhaiguste arsti kui ka perearsti vastuvõtule.